7. Útlevél, papírok, miegymás
- Japánba nem kell vízum, turistaként 90 napig tartózkodhatsz az országban, de az útleveled legyen érvényes még a hazautazás időpontjától számított legalább 6 hónapig! És útlevél kell, a személyigazolvány ide nem jó!
- Nyomtasd ki a legfontosabb visszaigazolásaidat, ha lehet, akkor japánul is, mert a legtöbb helyen egyszerűbb a papíralapú ügyintézés!
- Köss utasbiztosítást, és ha mindenre föl szeretnél készülni, akkor útlemondási biztosítást is!
- Amikor ezt írom, sem kötelező, sem ajánlott védőoltásra nincs szükség!
- Gyógyszereidet ne hagyd otthon!
A japán egészségügyi ellátás nagyon magas szintű, a gyógyszertárakban minden kapható, alapgyógyszereket a drogériák is forgalmaznak. Legfeljebb a kommunikáció lehet nehézkes, de arra meg ott van a Google fordító!
Ebben a pillanatban egyedül a Tokiótól 260 kilométerre északra található Fukushimai atomerőmű és környéke jelent egészségügyi veszélyt az országban.
- Japánban 110 voltos a hálózati feszültség, ami önmagban nem probléma, a gond az, hogy nem tudod majd bedugni az eszközeidet a konnektorba, mert más a fali csatlakozók kialakítása. Vegyél és vigyél egy-két átalakítót, de a legtöbb szállodában a falicsatlakozók mellett már USB töltőcsatlakozó is van!
Nekem több átalakítóm is van, írjhajnal pont erno kukac ehely pont hu, és szívesen kölcsön adom őket! Egyébként erről van szó.
Ezzel az átalakítóval az itthon használt C típusú csatlakozóval ellátott eszközöket lehet bedugni a Japánban használt A típusú aljzatokba
- Nagy hasznát fogod venni Japánban a Google Fordítónak, különösen akkor, ha előre letöltöd a szükséges nyelvi csomagokat, hogy offline is tudd használni!
- Útikönyv, persze! Az első utamon nekem is volt (Nyitott szemmel: Japán, Kossuth Kiadó, 2010), aztán elázott egy nagy esőben és legutóbb már nem vittem.
A Tripadvisor, a Google általában, de még a Wikipedia is nagyszerű online segítség lehet Japánban. Én legutóbb saját Google Térképet is csináltam a 10 napos utamhoz, ahol egyrészt bejelöltem azokat a helyeket, amiket meg akartam nézni, másrészt minden helyhez írtam egy két mondatot, hogy azonnal tudjak róluk ezt-azt. Még kis felhő jeleket is tettem a helyek mellé, amiket esős napon is meg tudok nézni. Aztán hősködtem vele, hogy milyen jót találtam ki, de kiderült, rengetegen csinálják.
- Tokióban magyar Konzuli Hivatal és Nagykövetség is van.